Archiwum dla Czerwiec 2023

Projekt matematyczny pt. ,, Czy kalkulator przydaje się w życiu?’
W miesiącu czerwcu podsumowaliśmy wspólnie z klasami 8b i 8c projekt matematyczny pt. ,, Czy kalkulator przydaje się w życiu?’
Projekt trwał od marca i realizowany był w klasach 8b i 8c . W ramach projektu uczniowie przygotowali lekcje dotyczące zastosowania kalkulatora w życiu. Rozwiązywali zadania matematyczne przy użyciu kalkulatora. Wykorzystywali kalkulator do obliczeń bankowych przy podwyżkach i obniżkach a także do obliczeń przy promocjach produktów. Uczniowie wykonali plansze ilustrujące wykorzystanie kalkulatora a także przygotowali slajdy edukacyjne. W ramach projektu wymienili się swoim spostrzeżeniami i przeprowadzili lekcje koleżeńskie. Pokazali jak bardzo potrzebny jest kalkulator w obliczeniach. Koordynatorem projektu była pani Bogumiła Nadobna.
Organizacja zakończenia roku szkolnego-23 czerwca (piątek)
kl. 1-7
8.00 – msza w kościele
Po mszy – przejście do szkoły pod opieką wychowawców
9.00 – uroczyste zakończenie w hali szkolnej, po uroczystościach oficjalnych przejście do klas
Od 11.30 – odwozy
kl. 8
Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.00

Wymiana listów z uczniami z Dourges

Losowanie nagród w konkursie SKO systematycznego oszczędzania
Od listopada 2022 r. do końca kwietnia 2023 r. dzieci klas I – VIII brały udział w konkursie SKO – systematycznego oszczędzania pod patronatem Banku Spółdzielczego w Raszkowie.
Konkurs zakończył się losowaniem nagród rzeczowych w dniu 21 czerwca 2023 roku. Do losowania przystąpiło 82 uczniów z klas I – VIII, którzy zgodnie z regulaminem konkursu systematycznie oszczędzali w roku szkolnym 2022/2023. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Raszkowie.
Gratulujemy!!! Opiekun SKO : Renata Brajer

Zielona Szkoła w Giewartowie
W dniach 14, 15, 17 czerwca 2023 r. uczniowie klas 5 a i 5 b wraz z przyjaciółmi z 3 a, 4 b, 5 c i 8 b wybrali się na Zieloną Szkołę do Giewartowa nad Jeziorem Powidzkim. Organizatorami wyjazdu były panie Renata Brajer, Małgorzata Palczewska i pan Sławomir Krawczyk. Towarzyszył nam również tata Mateusza, pan Krzysztof Springer jako kierowca, któremu dziękujemy za poświęcony czas i bezpieczne dowiezienie nas do celu.
Program wycieczki obfitował w wiele atrakcji. W drodze do Giewartowa zatrzymaliśmy się w Gołuchowie, gdzie rozwiązywaliśmy Quest śladami Izabeli Czartoryskiej oraz odwiedziliśmy zagrodę żubrów. Na miejscu powitała nas również pani Barbara Solecka, mama Franka i Tosi i obdarowała wszystkie dzieci pamiątkowymi gadżetami związanymi z Gołuchowem.
Pierwszego dnia, po zakwaterowaniu w drewnianych domkach i zapoznaniu się z regulaminem ośrodka uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i pod czujnym okiem instruktorów udali się na zajęcia z łucznictwa oraz musztry i umundurowania. Wieczorem uczniowie integrowali się z kolegami z innych szkół na dyskotece, a gdy zapadał zmrok udali się do lasu na militarną grę nocną. Zadaniem uczniów było znalezienie złotego kwiatu paproci. Jednak to nie było takie proste, ponieważ w lesie czaiły się złe duchy, które próbowały utrudnić to zadanie. Po wielu trudach, w ciemnościach i kłębach dymu, kwiat paproci został odnaleziony przez Arka z 5 a i Natalie z 5 b. Niewątpliwie, była to bardzo emocjonująca nocna zabawa.
Drugi dzień rozpoczął się od pysznego śniadanka, po którym uczniowie udali się na kolejne zajęcia. Na początek zapoznali się z Survivalowym ABC i grali w terenowa grę „Flagi”, której celem było zdobycie ukrytej w lesie flagi drużyny przeciwnej. Gra dostarczyła wiele emocji. Tego dnia odbył się również teleturniej „Liga Barw”. Uczniowie podzieleni na cztery drużyny musieli rozwiązywać zagadki, odgadywać hasła, czy śpiewać piosenki z ukrytym słowem. Po bardzo zaciętej rywalizacji, wygrała drużyna Kuby z 5 b. Hitem drugie dnia, okazała się Piana Party!!! Na placu ośrodka przy głośnej muzyce uczniowie szaleli w ogromnej chmurze piany wydobywającej się z armatki.
Trzeciego słonecznego dnia bawiliśmy się na boisku w mega zbijaka, a następnie udaliśmy się nad jezioro , gdzie po przeszkoleniu, pływaliśmy kajakami po najczystszym jeziorze w Wielkopolsce.
Na każdy posiłek i zajęcia wzywał dzieci dźwięk trąbek, który rozlegał się po całym ośrodku. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do swoich domów.

Warsztaty naukowe
14 czerwca odbyły się w naszej szkole warsztaty naukowe. Uczniowie wykonywali różne doświadczenia, korzystali także z okularów VR, zakupionych w ramach programu Laboratorium przyszłości. Oglądali planety, obserwowali ładowanie na księżycu. Okulary VR okazało się wspaniałym narzędziem do pracy z uczniami.
Konkurs matematyczny KANGUR
W tym roku szkolnym do konkursu w regionie poznańskim zgłosiło się
11 369 uczniów z 320 szkół.
Z naszej szkoły udział wzięło 27 uczniów, z których na szczególne wyróżnienie zasługują:
Kacper Gościniak kl.6
Julian Pabiszczak kl.2
Kacper Gościniak otrzymał nagrodę książkową i wyróżnienie w postaci dyplomu.
Gratulujemy wszystkim naszym uczniom, tym którzy przystąpili do rozwiązywania zadań i tym którzy dostali wyróżnienia.
Życzymy wszystkim, aby entuzjazm ich nie opuszczał i w przyszłym roku szkolnym również spróbowali swoich sił.
Koordynatorem konkursu w szkole była pani Bogumiła Nadobna
Wystawa „Powstanie styczniowe 1863″

Spotkanie z reprezentantem Polski w piłce nożnej Karolem Linetty
7 czerwca odwiedził nas znany piłkarz reprezentacji Polski w piłce nożnej Karol Linetty. W kilku słowach opowiedział o swojej sportowej karierze i zamiłowaniu do piłki nożnej. Opowiadał również na pytana zadawane przez uczniów. Gospodarzem spotkania był Burmistrz Gminy i Miasta Raszków pan Jacek Bartczak, który od znanego sportowca otrzymał podpisana przez siebie piłkarską koszulkę. Na koniec spotkania uczniowie ustawili się w długiej kolejce aby zdobyć upragniony autograf.
Cała fotorelacja znajduje się na Facebooku.

Wycieczka klasy 2a i 3b do Łodzi
6 czerwca 2023 r. uczniowie klas 2a i 3 b wybrali się na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną do Łodzi. Swoją przygodę rozpoczęli od zajęć edukacyjnych w Centrum Nauki i Techniki EC 1 na Ulicy Żywiołów. Zajęcia miały na celu integrację grupy oraz wspieranie indywidualnych zainteresowań uczniów i uczennic, poprzez eksperymenty i aktywność ruchową. Wykonywanie własnych obserwacji, prostych doświadczeń i eksperymentów, dotyczących takich obiektów i zjawisk, jak woda, powietrze, energia czy kolory pozwoliły dzieciom odkryć zależności pomiędzy składnikami środowiska przyrodniczego. Z EC 1 dzieci udały się do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, w którym największą atrakcją było Orientarium prezentujące faunę i florę Azji Południowo – Wschodniej. Duże wrażenie na dzieciach wywarła nowo otwarta Motylarnia, którą zamieszkują rożne gatunki motyli z całego świata. Ostatnim punktem wycieczki był oczywiście McDonald’s, gdzie dzieci posiliły się i wyruszyły w drogę powrotną do Raszkowa. Podczas wycieczki opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Anna Frąszczak, Anna Sztok, Ewa Wojtczak i mamy: Wioleta Dryjańska i Sylwia Zębska.
Cała fotorelacja znajduje się na naszym Facebooku.

Dziękuję Ci, serce moje…
„Dziękuję Ci, serce moje…” – pod takim hasłem uczciliśmy w naszej szkole Dzień Rodziny, który przyjął charakter przeglądu twórczości szkolnej. W zamyśle autorek scenariusza (Alinki Stefańskiej i Agnieszki Świerblewskiej) miał on nawiązywać do postaci Wisławy Szymborskiej, której rok właśnie obchodzimy. Duch noblistki towarzyszył występom dzieci począwszy od przedszkolaków, a skończywszy na uczniach najstarszej klasy. Na scenie mogliśmy podziwiać tancerzy, wokalistów, akrobatów, recytatorów, aktorów, instrumentalistów, konferansjerów, a poza sceną – prace młodych artystów plastyków. Repertuar tematów i form tegorocznego przeglądu był naprawdę bogaty, a uczniowie stanęli na wysokości zadania i z dumą oraz wielką satysfakcją i radością prezentowali przed publicznością swoje nietuzinkowe umiejętności. Dziękując wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia, mamy nadzieję, że na długo zapisze się ono w naszej pamięci.
Cała relacja z uroczystości jest na naszej stronie Facebookowej.