PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI SZKOŁY I DZIEŃ MATKI

Tradycją naszej szkoły jest majowa impreza środowiskowa, podczas której uczniowie naszej szkoły prezentują swoje umiejętności. Program spotkania w szczególny sposób dedykowany jest mamom w dniu ich święta.

          25 maja hala widowiskowo- sportowa stała się miejscem przeżywania fascynującej przygody. Zaproszeni goście zostali zachęceni do wysłuchania niezwykłej opowieści o  talentach naszych uczniów. Przegląd Twórczości Szkoły rozpoczęliśmy z  uśmiechem na twarzy, bowiem uczniowie z koła wokalnego Dzieci lubią śpiewać znają przepis na dobry dzień. Uśmiech i dobry humor towarzyszyły nam podczas całego spotkania.

        Mogliśmy podziwiać uczniów z koła tanecznego. Wsłuchiwać się w dźwięki muzyki: wystąpił  zespół , który zagrał na fletach prostych oraz Nikodem Szczepaniak z kl. IIc, który na gitarze wykonał Walc południowoamerykański.

         Uczennice z klasy Vc przypomniały nam jak ważne są dawne święta i tradycje, które należy ocalić od zapomnienia. Dziewczyny zatańczyły taniec słowiański Noc Kupały.

         Klasa IIc mówiła o ważnej roli matki w życiu każdego z nas. Zwłaszcza mali dżeltelmeni w pełnym dobrego humoru występie dziękowali mamom za ich serce, za to, że są wyjątkowe. Klasa Ia we fragmencie przedstawienia pt. Żeby zdrowym być życzyła wszystkim mamom  zdrowia.

          Zdrowie to także sport.  Nie zabrakło prezentacji umiejętności dziewczyn, które w aerobiku sportowym odniosły swój pierwszy sukces. Awansowały do finału Mistrzostw Wielkopolski Szkół Podstawowych w aerobiku grupowym w Poznaniu, gdzie nasze debiutantki zajęły 20. miejsce.

       Usłyszeliśmy również melodie włoskie, w związku z dniem współpracy polsko- włoskiej, który odbył się w naszej szkole. Małe tancerki i zdolni przyszli piłkarze z klasy Ib zabłyśli w układach tanecznych.

         Następnie przenieśliśmy się w świat poezji i baśni.  Adam Mielcarek z klasy Vc wyrecytował utwór Na straganie, a uczniowie z koła polonistycznego odegrali fragment przedstawienia, w którym   zachęcali wszystkich do rozwoju wyobraźni i podróży w świat fantazji.

         Całość dopełniły utwory muzyczne. Julia Glapa z klasy Vb wykonała piosenkę, w której wyrażona jest troska o matkę Ziemię. Aleksandra Pluta z klasy VIc śpiewała o poszukiwaniu własnej drogi i realizacji marzeń, a zespół wokalny Dzieci lubią śpiewać podziękował mamom piosenką za ich trud włożony wychowanie.

Uczniów przygotowali: panie Alina Stefańska, Patrycja Kulińska, Iwona Raczak, Mariola Janiak, Anna Sztok,  Iwona Bartczak, Anna Kląskała, Dorota Mielcarek, Ilona Klimek, pan Łukasz Naczke oraz państwo Justyna i Adam Dutkowscy.

Dekorację wykonały panie Dorota Gidaszewska – Burkietowicz i Alina Stefańska.

 

Pokaż na:
  • Facebook
 
01_znak_siatka_podstawowy_kolor_biale_tlo
 
podr%c3%b3%c5%bce-z-klas%c4%85-logotyp-granatowy
 
raszkow_tabliczka_kb2
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip